- KSOW 2014-2020
- Pomoc Techniczna Schemat II
- KSOW 2007-2013
- Leader
- Grupa Tematyczna ds. Zrównoważonego Rozwoju ObszarówGórskich
- Przedsiębiorczość
- Ochrona środowiska
- Rolnictwo
- Grupy Producentów Rolnych
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Rozwój regionalny i lokalny
- Agroturystyka
- Konkursy
- Linki
- Polityka prywatności i plików cookies
Baza partnerów KSOW
SINGLE Baza PAR
Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk"
Forma prawna:
Lokalna Grupa Działania
Adres siedziby:
kujawsko-pomorskieul. Powstańców Wielkopolskich 689-100 Nakło nad Notecią
NIP:
5581821131
REGON:
340541250
Zasięg terytorialny:
regionalny
Priorytety PROW:
- VI . Zrównoważony rozwój terytorialny
- Aktywizacja społeczna
- Leader/ RLKS
- Przedsiębiorczość/ pozarolnicze miejsca pracy
Opis dotychczasowej działalności:
Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” to organizacja pozarządowa, która w swych strukturach skupia przedstawicieli sektora społecznego, gospodarczego i publicznego z terenu powiatu nakielskiego. Obszarem jej działania jest 5 gmin: Gmina Kcynia, Gmina Mrocza, Gmina Nakło nad Notecią, Gmina Sadki i Gmina Szubin. Jako stowarzyszenie Partnerstwo zarejestrowane zostało w KRS w 2008 r., jednakże jego początki sięgają już roku 2001.
W 2007 roku Partnerstwo uzyskało dofinansowanie w ramach II schematu Pilotażowego Programu LEADER +, dzięki któremu wdrożyło w życie zapisy Zintegrowanej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich dla obszaru powiatu nakielskiego. W ramach otrzymanych środków udało się m.in. wyznaczyć i wyznakować w terenie ok. 70 km szlaków rowerowych.
W latach 2009-2015 Partnerstwo wdrażało na terenie wspomnianych pięciu gmin Lokalną Strategię Rozwoju „Łączy nas Noteć” w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Głównymi jej założeniami były rozwój turystyki i rekreacji w powiecie nakielskim oraz promowanie dziedzictwa kulturowego regionu, a także dbanie o zachowanie tożsamości Krajny i Pałuk.
W tym czasie Partnerstwo wraz z mieszkańcami powiatu nakielskiego budowało także produkt turystyczny regionu jakim jest Ekomuzeum Doliny Noteci. Celem współpracy członków sieci Ekomuzeum jest tworzenie atrakcji turystycznej dla odwiedzających Dolinę Noteci oraz wskazanie miejsc wartych odwiedzenia, gdzie w miłej atmosferze można aktywnie spędzić czas poznając historyczną Krajnę i Pałuki.
Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, otwarciu społeczności lokalnej na nowe wyzwania, współpracy różnych podmiotów i instytucji Partnerstwo w obecnej perspektywie wdraża wielofunduszową Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, w ramach której dysponuje prawie 24 mln zł, które przeznaczone zostaną na budowanie potencjału dla rozwoju lokalnej gospodarki, pobudzania oddolnych inicjatyw i tworzenia miejsc pracy w powiecie nakielskim.
Data rejestracji: 12.12.2016

