- KSOW 2014-2020
- Pomoc Techniczna Schemat II
- KSOW 2007-2013
- Leader
- Grupa Tematyczna ds. Zrównoważonego Rozwoju ObszarówGórskich
- Przedsiębiorczość
- Ochrona środowiska
- Rolnictwo
- Grupy Producentów Rolnych
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Rozwój regionalny i lokalny
- Agroturystyka
- Konkursy
- Linki
- Polityka prywatności i plików cookies
Baza partnerów KSOW
SINGLE Baza PAR
Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska” w Pępowie
Forma prawna:
Lokalna Grupa Działania
Adres siedziby:
wielkopolskieul. Powstańców Wlkp. 4363-830 Pępowo
Zasięg terytorialny:
regionalny
Priorytety PROW:
- I. Transfer wiedzy i innowacje
- Innowacje w ochronie środowiska
- Innowacje w łańcuchach żywności
- Transfer wiedzy
- VI . Zrównoważony rozwój terytorialny
- Budowanie marki terytorialnej
- Leader/ RLKS
- Przedsiębiorczość/ pozarolnicze miejsca pracy
Opis dotychczasowej działalności:
Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska to trójsektorowe partnerstwo, które uczestniczyło we wszystkich realizowanych w Polsce edycjach podejścia Leader (Pilotażowy Program Leader + Schemat I i II oraz Oś 4 Leader w ramach PROW na lata 2007-2014). Realizacja LSR LGD Gościnna Wielkopolska w latach 2009-2015 to 140 projektów zrealizowanych przez beneficjentów, 40 nowych miejsc postoju na szlakach turystycznych, 120 000 m2 powierzchni zagospodarowanych miejsc rekreacji, 27 000 uczestników imprez i wydarzeń, 1000 osobogodzin doradztwa oraz 27 mln zł całkowitej wartości zrealizowanych projektów.
Realizacja projektu „Partnerstwo samorządów Południowej Wielkopolski na rzecz zwiększenia dostępności i jakości usług publicznych” umożliwiła nam nawiązanie współpracy z podmiotami działającymi w obszarze innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych oraz w zakresie odnawialnych źródeł energii. W strukturze LGD powołany został Ośrodek Badań Lokalnych, którego głównym celem jest ułatwienie transferu wiedzy na obszar Gościnnej Wielkopolski.
LSR na lata 2016-2023 zakłada realizację dwóch celów strategicznych: Zachowanie lokalnego dziedzictwa przyrodniczego na obszarze Gościnnej Wielkopolski oraz Rozwój produkcji i sprzedaży lokalnych produktów żywnościowych. Szczególnie ważne jest dla nas wdrażanie rozwiązań innowacyjnych odnoszących się bezpośrednio do zasobów i problemów występujących na obszarze Gościnnej Wielkopolski oraz wykorzystujących nowoczesne rozwiązania w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych.
Data rejestracji: 12.12.2016

