- KSOW 2014-2020
- Pomoc Techniczna Schemat II
- KSOW 2007-2013
- Leader
- Grupa Tematyczna ds. Zrównoważonego Rozwoju ObszarówGórskich
- Przedsiębiorczość
- Ochrona środowiska
- Rolnictwo
- Grupy Producentów Rolnych
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Rozwój regionalny i lokalny
- Agroturystyka
- Konkursy
- Linki
- Polityka prywatności i plików cookies
Baza partnerów KSOW
SINGLE Baza PAR
Małopolska Izba Rolnicza
Forma prawna:
Samorząd gospodarczy i zawodowy (m.in.: izby, cechy)
Adres siedziby:
małopolskieos. Krakowiaków 45A/1531-964 Kraków
NIP:
6761972228
REGON:
351310527
Zasięg terytorialny:
regionalny
Priorytety PROW:
- I. Transfer wiedzy i innowacje
- Innowacje społeczne i organizacyjne
- Innowacje w łańcuchach żywności
- Doradztwo rolnicze
- II. Rentowność i konkurencyjność gospodarstw
- Małe gospodarstwa rolne
- Młody rolnik
- Alternatywne źródła dochodów dla rolników (różnicowanie dochodów gospodarstw)
Opis dotychczasowej działalności:
Małopolska Izba Rolnicza jest jednostką organizacyjną samorządu rolniczego, powołanego w celu rozwiązywania problemów rolnictwa i reprezentowania zrzeszonych w niej podmiotów. Jesteśmy jednym z elementów doradztwa publicznego funkcjonującego w środowisku wiejskim i wspomagającego system doradztwa państwowego. Podejmujemy liczne działania na rzecz równomiernego rozwoju małopolskiego rolnictwa oraz poprawy warunków ekonomicznych i społeczno-bytowych osób zamieszkujących tereny wiejskie. Inicjujemy i wspieramy działania prowadzące do wzrostu konkurencyjności produktów rolnych zarówno na lokalnych rynkach krajowych jak i zagranicznych, dbając jednocześnie o zachowanie czystego środowiska, lokalnych tradycji oraz kulturalnego dorobku małopolskiej wsi.
W naszej działalności wykorzystujemy różnego rodzaju metody komunikowania takie jak szkolenia, seminaria, konferencje, staże, wyjazdy branżowe – krajowe i zagraniczne, wystawy, imprezy promocyjno-marketingowe, przekazy medialne (telewizyjne, radiowe i prasowe) oraz publikacje własne (m.in. „Informator MIR”). W realizacji naszych przedsięwzięć współpracujemy z jednostkami doradztwa rolniczego, organizacjami działającymi na rzecz rolnictwa, jednostkami samorządu terytorialnego, z jednostkami naukowo-dydaktycznymi i badawczymi oraz z organizacjami zrzeszającymi wyspecjalizowanych producentów rolnych. Od początku jesteśmy jednym z partnerów KSOW, a delegaci i członkowie MIR działają w LGD na terenie całej Małopolski.
Współpraca MIR w strukturach KSOW poszerza możliwości realizacji zadań prowadzących do równomiernego rozwoju obszarów wiejskich. W dążeniu do osiągnięcia tego wspólnego celu MIR deklaruje swój udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach których efektem będzie wymiana wiedzy i doświadczeń na poziomie regionalnym i międzynarodowym.
Więcej informacji o bieżącej działalności MIR i o realizowanych przedsięwzięciach znajduje się na stronie internetowej www.mir.krakow.pl.
Data rejestracji: 15.12.2016

