Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

śląskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Szanowni Państwo

w związku ze zgłoszeniem się maksymalnej liczby uczestników wyjazdu studyjnego Jednostka Regionalna KSOW w województwie śląskim informuję, że nabór uczestników na wyjazd studyjny do Austrii i Francji został zakończony.

 

Jednostka Regionalna KSOW w województwie śląskim ogłasza nabór uczestników na wyjazd studyjny do Austrii i Francji.

1.  Cel wyjazdu: Celem wyjazdu będzie promocja współpracy w sektorze rolnym, nawiązanie kontaktów pomiędzy rolnikami z Polski i Austrii i Francji, wymiana doświadczeń i wiedzy w zakresie wykorzystania funduszy europejskich, które mają wpływ na rozwój obszarów wiejskich, zwiedzanie gospodarstw edukacyjnych, zapoznanie się z produktami regionalnymi. Pozyskanie wiedzy przez uczestników wyjazdu w dłuższej perspektywie przyczyni się do zwiększenia udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu PROW. Zakres tematyczny:  gospodarstwa edukacyjne, produkty regionalne, sprzedaż bezpośrednia.

2.   Termin wyjazdu: 23-27 września 2019 r.

3.   Liczba uczestników wyjazdu – 35 osób.

4.  Organizator zapewnia: transport, wyżywienie, noclegi, ubezpieczenie, opiekę pilota/ opiekuna grupy oraz realizację programu merytorycznego.

Organizator nie wypłaca żadnych dodatkowych diet przysługujących uczestnikom; nie ponosi kosztów związanych z dojazdem na miejsce zbiórki i z powrotem; nie ponosi kosztów zagranicznych i krajowych rozmów telefonicznych wykonywanych z pokoi hotelowych przez uczestników wyjazdu oraz kosztów związanych z np. udostępnieniem w pokojach płatnej telewizji lub mini-baru. Ewentualne ww. koszty zostaną opłacone indywidualnie przez uczestników wyjazdu studyjnego. Roszczenia dotyczące ww. kosztów będą uregulowane w trakcie trwania wyjazdu.

5.       W wyjeździe uczestniczyć mogą tylko osoby pełnoletnie.

6.       Wymogi dotyczące kwalifikacji uczestników wyjazdu.

W wyjeździe może uczestniczyć osoba, która jest mieszkańcem województwa śląskiego i jest rolnikiem* oraz spełnia przynajmniej jeden z poniższych warunków (dana osoba może spełniać więcej niż jeden warunek):

·         jest Partnerem KSOW na dzień 22.08.2019 r.

·         pracuje w instytucji działającej na rzecz rozwoju rolnictwa,

·         prowadzi  gospodarstwo edukacyjne,

7. W kwalifikacji uczestników brane będę pod uwagę:

a)      ocena formalna- prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy;

b)      ocena merytoryczna- spełnienie warunku opisanego w pkt. 5 i 6;

c)       kolejność zgłoszeń - decyduje data wpływu przesłania e-maila wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym do Jednostki Regionalnej KSOW w województwie śląskim na adres ksow@slaskie.pl.

8.      Wypełnienie formularza zgłoszeniowego równoznaczne jest z potwierdzeniem chęci udziału w wyjeździe studyjnym. W przypadku braku możliwości uczestnictwa należy wskazać inną osobę, która weźmie udział w wizycie. W przeciwnym razie osoba rezygnująca zobowiązana będzie do pokrycia kosztów pobytu przypadających na jednego uczestnika.

9.  Osoby zakwalifikowane na listę uczestników otrzymają potwierdzenie udziału wraz ze szczegółowymi informacjami organizacyjnymi.

10.  Termin nadsyłania zgłoszeń do dnia 30 sierpnia 2019 r. (w przypadku pełnej list uczestników termin może ulec skróceniu).

11.   Załączniki:

- formularz zgłoszeniowy,

- program wyjazdu,

- ogłoszenie.

12. Kontakt:

Jednostka Regionalna KSOW w województwie śląskim

Siedziba:  ul. Dąbrowskiego 23, 40-032 Katowice;  

Osoby do kontaktu:

Ilona Makola- Barecka, ilona.makola@slaskie.pl

Tel. 32/77 40 544

* Zgodnie z definicją w PROW 2014–2020, rolnik to osoba fizyczna, prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadającą osobowości prawnej, której gospodarstwo rolne położone jest na terenie Polski i która prowadzi działalność rolniczą. Zgodnie zaś z art. 4 ust. 1 lit. b i c rozporządzenia nr 1307/2013, gospodarstwo rolne oznacza wszystkie jednostki wykorzystywane do działalności rolniczej i zarządzane przez rolnika, znajdujące się na terytorium tego samego państwa członkowskiego, a działalność rolnicza oznacza produkcję, hodowlę lub uprawę produktów rolnych, w tym zbiory, dojenie, hodowlę zwierząt oraz utrzymywanie zwierząt do celów gospodarskich, a także utrzymywanie użytków rolnych w stanie, dzięki któremu nadają się one do wypasu lub uprawy bez konieczności podejmowania działań przygotowawczych wykraczających poza zwykłe metody rolnicze i zwykły sprzęt rolniczy, w oparciu o kryteria określone przez państwa członkowskie na podstawie ram ustanowionych przez Komisję, lub prowadzenie działań minimalnych, określanych przez państwa członkowskie, na użytkach rolnych utrzymujących się naturalnie w stanie nadającym się do wypasu lub uprawy.

* nie dotyczy przedstawicieli organizatora wyjazdu

 

 

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009